Položky s osobním odběrem

26.04.2023 | KP Papír | Zobrazeno 784x

Na shopu kppapir.cz jsou položky, které nelze získat jinak, než osobním odběrem na prodejně v Jablonci nad Nisou. 

TOTO OMEZENÍ SE NETÝKÁ zákazníků, kterým zboží zavážíme vlastním firemním vozidlem KP Papír. Tedy zákazníků z lokalit: 

Jablonec nad Nisou, Smržovky, Tanvaldu, Vysokého nad Jizerou, Semil, Železného Brodu,Turnova, Hodkovic nad Mohelkou, Liberce, Janova nad Nisou. Tedy okruh kolem Jablonce cca 30km. 

Zákazníci z těchto lokalit mají dopravu zdarma, zavolejte napište dohodneme termín. 

Vesměs jsou to položky s rizikem pro odeslání:

kanystry 4 litry a více s tekutinou

K tomuto rozhodnutí nás vedlo omezení pod pohrůžkou pokuty ze strany přepravce GLS pro odesílání tekutin. Zásilka by mohla při proražení vytéci a nejenom, že by nešla dále přepravovat, mohla by poškodit i ostatní zásilky, nebo zařízení přepravní služby. 

Zásilky nejsou na tento způsob poškození pojištěny. 

tabule a flipcharty rozměru nad 90 cm

Zde jsme se rozhodli neposílat, tabule a nástěnky. Průměrně každá 8 tabule nebo nástěnka přišla poškozená. Většina zákazníků, tabuli při přebírání nekontrolovala a tak chyběli škodní protokoly a my jsme nemohli nic na pojišťovně uplatnit.

Za 20 let praxe s internetovým obchodem jsme vyzkoušeli lecos v opatření. Dokonce jsme tabule dodávali v dřevěných boxech, které jsme si nechali posílat zpět. Spousta zákazníků psala jak je to krásně a bezpečně zabalené. Byla to na rok 2011 senzace. Ale pak se boxy ztráceli, nevraceli nebo i ty byli záhadně poškozeny. A vše dopadlo ztrátou.   

 Ke kontrolám dodaných tabulí navíc docházelo i s 10ti denním zpožděním a to už se vážně nedá reklamaci vyhovět. Protože nešlo prokázat jak bylo s tabulí po dobu 10 dní zacházeno, jak byla skladována apod. 

To vedlo k dohadům, zlé náladě a značným finančním ztrátám. My se snažili pochopit a dodat to co zákazník objednal, těšila nás každá objednávka. Ale přineslo to spoustu starostí. 

Proto jsme se rozhodli tyto položky dále neposílat. Nabízet ano, ale posílat ne. 

Slyšíme to,

přijde Vám to matoucí a nepochopitelné, nabízet na internetovém obchodu, položky které nepošleme. Ale jsme bývalé okresní město a jsme v Libereckém kraji a Liberec je od nás vzdálen 11 km. A pro nás je Liberecký kraj dostatečným trhem s cca 200 tis obyvateli a kolika stovkami firem. Alespoň co se tabulí a nástěnek týká. 

Výsledkem je samozřejmě menší obrat nižší prodeje, ale zase na druhou stranu ani jedna jediná reklamace.  

I tak sem tam přijde objednávka, třeba ze Zlína, Brna, Znojma nebo hodně krát z Prahy jednou dokonce z Českých Budějovic. Lidi jedou okolo, nebo cíleně na Jizerskou 50, nebo Author Cup, nebo zde mají chalupu a tabuli si zde vyzvednou. 

Těmto zákazníkům vycházíme vstříc a vydáme jim tabuli třeba v neděli večer. Těší nás to, že opatření berou vážně, pochopili co je jádrem pudla a i přesto objednají. I espreso jim uvaříme před cestou od nás. 

Cenu máme dobrou, jednu z nejnižších. Za kvalitou si stojíme. Máme spoustu doplňků a hlavně až na drobné výpadky je vše skladem. 

Žádáme o shovívavost a pochopení s našim rozhodnutím. Opravdu, tabuli nebo kanystr tekutého mýdla nepošleme. 

Věřím, že se ve Vašem okolí také brzy najde obchodník, který Vám bude cenově a sortimentně vycházet vstříc. 

Děkuji Jan Paroulek

 

  X

 

Další články

 

 

Popisovače Posca

06.12.2023 | KP Papír | Zobrazeno 210x

Popisovače Posca Posca není žádnou novinkou, ale pro ty co o ni zavadili až dnes, protože populace neustále dorůstá a objevují se nový umělci, zde... >

 

Galeria Papieru - návod, nebo upřesnění

14.08.2023 | KP Papír | Zobrazeno 221x

Dnešním tématem je zlepšení orientace v sortimentu barevných a strukturovaných papírů  od výrobce Galeria Papieru.  Předpokládám, že se... >

 

Ověřování objednávek Dobírky

31.05.2023 | KP Papír | Zobrazeno 258x

Vážení zákazníci,  omlouváme se, za toto opatření. Nevzniklo z toho důvodu abychom Vás obtěžovali. Není ani z důvodu nějakých nabídek, nebo... >