a large number of fans always like to get rolex https://www.montrereplique.to/. switzerland comfort label feature exact https://www.luxurywatch.to/. uncontaminated control to help make can be the character to do with https://franckmullerwatches.to/ usa. vapes-pens.com can give you a beautiful and memorable summer impression. hermes outlet for sale in usa while in the putting your equipment together also mixing practice,any link is best. best rolex replica provided here are crafted following the original ones meticulously. welcome to the world of saleslingerie.com. we offer only aaa dearhow.to. Laminovací fólie - Blog papírnictví

Laminovací fólie

01.07.2014 | KP Papír | Zobrazeno 9496x

Laminovací fólie

Velmi častou nejasností, se kterou se potkáváme je Vaše nejistota v označení a vhodnosti použití laminovacích fólií. Pokusíme se zde objasnit několik základních vžitých pojmů a pomoci Vám s výběrem fólií k laminaci dokumentů a fotografií. 

Základním pojmem je laminace studená nebo teplá.

  • Se studenou laminací se prakticky nesetkáte je pouze pro reklamní společnosti a copyshopy, tudíž hledání úspor zdali nevyjde studená levněji nehledejte, tudy opravdu cesta nevede.
  • Laminace za tepla, to jsou stroje, které jsou cenově dobře dostupné setkáváme se s nimy prakticky na každém pracovišti a stále častěji i v domácnostech. Jsou to stroje rozdělené podle velikosti ( formátu ) laminovaného dokumentu nejčastěji A4 a A3.

Zobecníme tedy toto rozdělení formátu na laminovací lie jako celek.

Nejčastejším kontroverzním dohadem je tloušťka laminovací fólie. Základní a obvykle používanou tloušťkou laminovacích fólií je 80 micronů. Je to fólie, která dostatečně a stejně trvale ochrání laminovaný dokument před vlhkem. Fólie není méně kvalitní než ty ostatní, jen je prostě slabší. Představme si laminovací fólii jako desky, které jsou nahoře na kratké straně svařené k sobě mezi tuto spodní a vrchní část se vkládá dokument, obě strany těchto desek mají tloušťku 80 mic provedení je tedy 2 x 80mic. Někteří výrobci a prodejci, i my, označujeme laminovací fólie ve zkrácené verzi 80 mic. Ve skutečnosti se tedy jedná o 2 x 80 micronů.

laminovaci_folie_80mic

Teď již tedy víme, jakým základním údajem jsou laminovací lie rozděleny, neberme stále v potaz formáty, ale jen tloušťku, udanou v micronech. Na otázku co vlastně získáte výběrem silnější laminovací lie, je jednoduchá a vyplívající odpověď, vyšší tuhost zalaminovaného dokumentu. Ta se hodí pro dokumenty, které jsou často přenášeny, je s nimi častěji manipulováno, třeba při výrobním procesu nějakých výrobků. Takto laminované dokumenty jsou odolnější proti zlomení, roztržení a podobně.

 

 

Samozřejmě máte-li tento požadavek, je vhodné zvolit vyšší tloušťku laminovací lie, na výběr je provedení 100mic, 125mic, 175mic, 250mic. Tedy vždy bráno jako ( 2x100, 2x125, 2x175 a 2x250 mic).

Dalším možným atributem, se kterým se můžete pri označení setkat je provedení. Glossy = LESKLÉ, Matt = MATNÉ. Základním provedením a opět nejpoužívanějším je provedení Glossy, tedy lesklá.  

Zde některé tipy pro využití laminovacích lií nad rámec základního používání:

Glossy = lesklá , na tuto lii lze psát za sucha stíratelnými popisovači, vhodná tedy i pro výuku, školení apod.

Matt = matná, na tuto lii lze psát obyčejnou grafitovou tužkou a posléze vygumovat, opět tedy vhodná např. jako školní pomůcka (třeba pro cvičení psaní).

K docílení vyšší tuhosti laminovaného dokumentu lze použít i jeden fígl. Na dokument, který si přejete zalaminovat, použijte papír s vyšší gramáží. Doporučujeme předem nanečisto prověřit za použití čistého papíru. Někteří výrobci laminátorů i přímo předepisují max gramáž papíru, který lze zalaminovat. Hledejte tuto informaci u prodejce nebo u distributora. 

Záleží i na nasákovosti papíru, hlazený křídový papír potisknutý v laserové tiskárně půjde zalaminovat, ale může se stáčet do vrtule. Ve fólii dochází k pnutí protože nemá kam lepidlo zatéct, papír má křídový povrch a fólie se může mírně křivit. 

Závěrem dovolte ještě několik zásadních rad a informací : 

Nepoužívejte laminovací fólie a laminátory k vytváření herbářů, zajisté jde o hezký a nápaditý úmysl, ale zkracujete životnost laminátorů a mějte na paměti, že se jedná právě o laminaci za tepla. Listy a rostliny vlivem takto vysokých teplot zhnědnou. Ponechte tuto práci právě reklamním společnostem a jejich laminaci za studena. 

Nešetřete korunu za jednu laminovací fólii (tolik u nás jedna fólie A4 zhruba stojí), tím že fólii pro laminaci malých formátů rozstříháte a pak laminujete. Každá laminovací fólie má smysluplný bezpečnostní okraj, přes který se nedostane lepidlo, které se právě teplem aktivuje a rozteče. 

NIKDY, ALE OPRAVDU NIKDY a to si prosím pamatujte, NELAMINUJTE prázdnou nebo poloprázdnou FÓLII.

  • Dbejte na to, aby když má být výsledkem práce dokument ve formátu třeba A6, aby jste používali laminovací folie také pro formát A6 apod. 
  • V naší nabídce naleznete celou řadu různých formátů, využívejte ji. Bez bezpečnostního okraje vytéká lepidlo do laminátoru a dochází k zalepení válců a desek, následné zasekávání folie a zkrácení životnosti přístroje.
  • Při záručních reklamacích na tuto skutečnost servisní středisko přijde a záruku z důvodu nesprávného používání neuzná.

Nelaminujte papíry formátu A6, A5 v laminovacích foliích A4. Výrobce vyrobil přístroj u kterého počítá s teplotním odporem a nasákavostí papíru. Pokud vložíte třeba vizitku do laminovací folie formátu A4, nemá se teplem aktivované lepidlo kam zatavit, když tam papír není a lepidlo vyteče i přes bezpečnostní okraj, nemá se prostě kam vpít. Neušetříte. Naopak, laminovací folie pro vizitky Vás u nás přijde na nějakých 40 haléřů za kus a výsledek bude a to Vám garantuji 100%.     

Všechny námi nabízené folie jsou opatřeny bezpečnostním okrajem. 

Pokoušel jsem se s Vámi podělit tímto článkem o naše více jak 20ti leté zkušenosti z oboru ke kterému laminace a laminování bezesporu patří. Ničeho se nebojte, laminace je rutijní zaležitostí, žádná věda to není a výsledkem je vždy při nejmenším zlepšení odolnosti Vašich dokumentů a fotografií, které i po letech budou vypadat jako nové.    

* Toto upozornění platí pro všechny laminátory nejen ty které máme v nabídce, ale jako pro celek všech prodávaných tepelných laminátorů. Lepidlo se teplem rozehřeje vyteče z fólie a zalepí válec a tepelné desky. A je po záruce! Je to jako žehlení prádla také má své omezení. 

Editováno leden 2022.

Změnili jsme značku výrobce Laminovacích fólií. Nově od ledna 2022 prodáváme fólie zn. Donau provedení Office Colour. 

V závěru roku 2021 jsme našim některým největším odběratelům odeslali vzorky po balení ZDARMA. Ohlas byl 100% pozitivní. Bez vyjimek v celé šíři nabídky 80 - 100 - 125 mikronů.  Od března 2022 na žádost rozšířeno i o formáty A3 - A5 - A6 a vizitky.  

Věříme, že Vás náš výběr opět uspokojí, jedná se o kvalitní čiré laminovací fólie. Mají vše co požadujete - Bezpečnostní okraj, zaoblené rohy, antistatickou úpravu, jsou vhodné pro laminaci fotografií a barevných reprodukcí.  

Tak jako jsme uvedli do široké vědomosti a zájmu laminovací fólie Standard, tak nyní předkládáme novou nabídku Office Colour, ve stále udržitelné kvalitě a příznivé ceně. Ustudu si uhnat nechceme. 

 Laminovací fólie Donau Office

  X

 

Další články

 

Chystáme se do školy

23.05.2024 | KP Papír | Zobrazeno 134x

Pokusili jsme se o překlad do Ukrajinštiny. Situace pro cizince není jednoduchá a i když se děti učí rychle, rodiče trochu zaostávají. Pro ně je... >

Popisovače Posca

06.12.2023 | KP Papír | Zobrazeno 306x

Popisovače Posca Posca není žádnou novinkou, ale pro ty co o ni zavadili až dnes, protože populace neustále dorůstá a objevují se nový umělci, zde... >

Galeria Papieru - návod, nebo upřesnění

14.08.2023 | KP Papír | Zobrazeno 310x

Dnešním tématem je zlepšení orientace v sortimentu barevných a strukturovaných papírů  od výrobce Galeria Papieru.  Předpokládám, že se... >