Dopravné prostřednictvím společnosti GLS a Zásilkovna

08.12.2014 | KP Papír | Zobrazeno 23240x

Dopravné prostřednictvím společnosti GLS a Zásilkovna

 

Rádi bychom Vás informovali o novince od 27.5.2020. Zřízení dodání na Zásilkovnu.

Nejdříve dovolte připomenou tabulky pro výpočet dopravného tak jak jej spočítá robot shopu. Neuvádím zde výjimky jako je dopravné pro školy, státní instituce a zdravotnická zařízení řízené státem nebo obcí.

 

Nabízíme tyto možnosti. 

 

 

Dopravné přepravní společností GLS

 Při platbě na dobírku-je dopravné:

  • při objednávce zboží v hodnotě nepřevyšující 5.000,- Kč s DPH - (100,- včetně DPH) 
  • při objednávce zboží v hodnotě převyšující 5.000,- Kč s DPH – (ZDARMA)

DOBÍRKU LZE UHRADIT při přebírání u dopravce platební KARTOU.

Při platbě bezhotovostním převodem na účet prodávajícího, včetně platby prostřednictvím platební brány e-shopu:

  • při objednávce zboží v hodnotě nepřevyšující 5.000,- Kč s DPH - (100,- včetně DPH)
  • při objednávce zboží v hodnotě převyšující 5.000,- Kč s DPH – (ZDARMA)

Dopravné Zásilkovna základní tabulka 

Při platbě bezhotovostním převodem na účet prodávajícího, včetně platby prostřednictvím platební brány e-shopu je dopravné:

  • při objednávce zboží v hodnotě nepřevyšující 5.000,- Kč s DPH - (69,- včetně DPH) 
  • při objednávce zboží v hodnotě převyšující 5.000,- Kč s DPH – (ZDARMA) 

                                      ZASILKOVNA NELZE NA DOBIRKU

Zboží pro odeslání Zásilkovnou požadujeme uhradit buď bankovním převodem předem, nebo kartou v eshopu.

 

 Od 14.2.2022 zkušebně v rámci osobního průzkumu povolujeme Zásilkovnu na Dobírku. 

                        Dobírku na pobočce Zásilkovna, Zboxu a AlzaBoxu lze uhradit pouze hotově, nikoliv kartou.

 poplatky dopravné a dobírečné  GLS Zásilkovna

Objednávka do 5000 Kč

platba předem nebo kartou v eshopu

              100 Kč                                                           69 Kč                               

Objednávka nad 5000 Kč

platba předem nebo kartou v eshopu

             ZDARMA                           ZDARMA

 

Dobírečné

 

            29 Kč

                 NELZE

   (od 14.2.2022 zkušebně   povoleno) 29Kč. Do odvolání

 

 Dobírkou se rozumí všechny platby kromě platby předem, platby prostřednictvím platební brány v eshopu kartou a platbou při osobním vyzvednutí na prodejně Hvězdná 878/1 Jablonec nad Nisou. 

Osobní odběr -  na prodejně Hvězdná 878/1, Jablonec nad Nisou je vždy bez dopravy a dobírečného. Žádné poplatky se neplatí! Lze platit kartou nebo v hotovosti. 

 

Korekce sazby na dopravné zdarma od 8.9.2021. Nechtěli jsme zvedat cenu dopravného, které se nám zvedlo. Místo toho jsme navýšili limit pro dopravné zdarma. Pokusíme se to udržet.  

 

 

 Informace při volbě dopravy prostřednictvím Zásilkovny

Zásilkovna a sortiment z KP Papír

Vážení zákazníci, slyšíme na Vaše časté dotazy ohledně přijmu objednaného zboží tedy Vašich objednávek. Často se setkáváme s dotazy, kdy to přijede, nebo oni nepřijeli tak jak měli a tří hodinové pásmo to je ztráta celého dopoledne. Chápeme to jako opodstatněné a opravdu ne každý přijímá zásilky v rámci své pracovní náplně, tedy v práci.

Zavádíme tedy odeslání zboží prostřednictvím Zásilkovny

 

Cena služby chcete-li dopravného je 69 korun za jednu zásilku. 

S touto cenou se ale pojí dvě podmínky, ke kterým jsme museli přikročit:

1)      Váha pouze do 5 kg (5000 g) na jednu zásilku

2)      Rozměr zásilky v součtu stran nepřekročí 120 cm 

 

Všechny položky v našem katalogu jsme zvážili a změřili. Zboží, které jedním kusem tuto váhu nebo velikost překračuje, do Zásilkovny ani nenabízíme. Položky budou v kartách v nabídce označeny pro Zásilkovnu vhodné, info boxem.

Položky vybrané se budou vahou v košíku přičítat, při překročení váhy, možnost Zásilkovny, nepůjde zvolit.

Proč jsme se takto rozhodli? Většina Zásilkoven má omezení do 5 kg a velikosti stran do součtu 120 cm. Jsou to povětšinou malé obchůdky a krámky, kde opravdu není moc místa a kde jsou prodavačkami starší dámy, nechceme je přetěžovat, jsou to maminky nebo babičky některých z nás. Zároveň je nechceme připravit o možnost, zásilku přijmout a vydat.

Zvolili jsme takto cestu co nejvíce výdejních míst.

Podle dosavadních 20 letých zkušeností věříme, že Vás to neodradí. Průměrná objednávka na soukromou adresu (mimo firemní) je 3,74 kg. Do výpočtu jsou zahrnuty i školní období.

 

 

 

 Informace při volbě dopravy prostřednictvím GLS.

Občas se stane, že objednáte zboží, které pak nejste z časových důvodů schopni přijmout. Víme, že to nemusí být zrovna jen vánoce kdy je tento jev zcela běžný, proto pro Vás připravila přepravní služba GLS vlastní administraci s funkčností po celý rok. Přihlašovací jméno a heslo dostanete automaticky od GLS mailem/SMS druhý den po neúspěšném doručení zásilky na první pokus.  

SMS dostanou jen ti, kteří do políčka telefon vloží telefonní číslo mobilního operátora v ČR.

Tímto způsobem můžete (v rozmezí 4 pracovních dnů):

-  Zvolit datum doručení -  Zadat novou adresu -  Doručit do parcel shopu - Nechat zásilku na Depu - popř. Odmítnout zásilku.

Na tomto odkazu uvidíte jak to funguje:

https://www.youtube.com/watch?v=yOKDgDMgmY8

Pokud se nepodaří doručit zásilku v první stanovený den, přijdou Vám přihlašovací údaje do aplikace www.mujbalik.eu  kde máte možnost upravit cestu Vaší zásilky, dle Vašich potřeb.

Zvolit datum doručení-služba Zdarma

V administraci, která je pro každou jednotlivou zásilku jedinečná, lze po prvním neúspěšném pokusu o doručení zásilky změnit datum opakovaného doručení. Na tuto změnu máte přesně 4 dny. Změnili vám služby v práci, onemocněl někdo nebo do toho přišel nějaký last minute, a tak se vám datum, který jsme avizovali my při odesílání zásilky nehodí, prostě si jej jednoduše změňte. No jo, ale co dělat, když se ani nehodí následující 4 dny a vy ten čas prostě nemáte, povinností a práce je fůra pak je tu další navazující služba 

Zadat novou adresu-služba Zdarma

Ano, jinou adresu a klidně i do jiného města v ČR. Museli jste třeba odjet z rodinných důvodů nebo služebně vyjet za prací někam jinam, ale zásilka je právě pro Vaši práci nezbytná a důležitá. Pak klidně zvolte adresu, kde se v době příštích 4 dnů budete nacházet. Samozřejmě můžete také zvolit adresu třeba příbuzného, souseda nebo adresu do zaměstnání, vždyť ani u přebrání být nemusíte, protože nikdo jiný, než právě Vy o této změně doručovací adresy rozhodnout nemůže. 

Doručit do Parcel Shopu-služba Zdarma

Je připravovanou funkcí, která by měla plně fungovat od ledna 2015. Podstata spočívá v tom, že si opět můžete přesměrovat zásilku ( v rozmezí 4 pracovních dnů ) a vybrat si z předem určených výdejních míst, které je například v místě Vašeho bydliště, nebo zaměstnání a můžete si zásilku vyzvednout cestou do práce z práce, nebo když jedete do města nakupovat. Tato místa se rozrůstají jsou to vesměs plochy nákupních center resp firmy v těchto centrech podnikající a zároveň jsou klienty přepravní služby GLS. Tabulka u je připravena v aplikaci www.mujbalik.eu , podmínky pro převzetí a časové možnosti budou tak u každého obchodníka jiné. My jsme se také nabídly jako partneři do této služby, cítíme to jako přirozenou samozřejmost vyjít vstříc zákazníkům našeho obchodního partnera.

Nechat zásilku na depu-služba Zdarma

Na našem shopu připravujeme tabulku a mapku s adresami jednotlivých přepravních dep v ČR, kde si bude možné objednané zboží přebrat v čase, který Vám vyhovuje. Samozřejmě i zde využijete aplikaci na www.mujbalik.eu  . Tuto možnost máte na 16 místech rozesetých po celé republice. Budete tedy moci zvolit osobní vyzvednutí na určeném depu v časovém rozmezí pondělka až pátku a to od 7 hodiny ranní do 19 hodiny večerní. Nebo jen označit den, ve kterém se pro zásilku dostavíte. Můžete zde tímto způsobem vyzvedávat jak zásilky již zaplacené, tak zásilky na dobírku. 

 

Závěrem

Jak vidíte je systém doručování zásilek přepravní společností propracovaný do důsledku, samozřejmě může se vyskytnout případ, pro které není řešení. Ale jsem přesvědčen o pozitivní reakci a případném rozšířením služeb, když se ukáže jako podstatná a uplatnitelná pro více zákazníků.  

Rozšíření služeb zákazníkům v administraci zásilek v systému GLS není součástí obchodních podmínek firmy Jan Paroulek - KP papír. Jedná se o službu poskytovatele dopravy. Veškeré úkony a změny, které v doručování sami provedete jsou nad rámec, našich nabízených služeb. X

 

  X

 

Další články

 

Popisovač EDDING 400 permanentní barevný

18.01.2022 | KP Papír | Zobrazeno 279x

Příklad - Edding 400 permanentní popisovač. Dovolte na úplný začátek použít, jeden reklamní slogan a pár prostých výstižných vět:   Nejsem... >

 

Potvrzení dodávky s odloženou platbou

20.12.2021 | KP Papír | Zobrazeno 336x

Vážení zákazníci, Přistupujeme k opatření posečkání s úhradou z důvodu nedostatku zboží na trhu. Některé položky vypadli z nabídky. Dovozci... >

Rok a kousek od stěhování

04.08.2021 | KP Papír | Zobrazeno 369x

Vážení zákazníci,  je tomu již rok a kousek co jsme se přestěhovali do nových prostor do ulice Hvězdná 878/1 Jablonec nad Nisou. Na začátek... >