Doklady v PDF

03.08.2021 | KP Papír | Zobrazeno 1732x

Doklady v PDF

Vážení zákazníci, 

setkáváme se s reklamacemi na posílané doklady v PDF (faktury, dodací listy, prodejky apod.) Že je doklad nečitelný, že je to jako čínština. 

Ano může se to stát a přiznávám, že zhruba na 250 vystavených dokladů, připadá jeden co je nečitelný. 

My 100% zaručujeme, že jsme odeslali doklad, který je čitelný. Používáme (uvádíme i v obchodních podmínkách) oficiální program Microsoft Edge pro Win10 a MacOS.

 

Pokud u Vás tato situace nastane je jisté, že k prohlížení používáte zastaralou čtečku Adobe Acrobat, bez knihoven fontů. WIN10 ji již nepodporuje. Ale nezoufejte, k výsledku se lze pohodlně dostat.

Jednou variantou je, přeposlat si doklad na soukromý mail (seznam, gmail...) a otevřít doklad v prohlížeči. Všechny oficiální prohlížeče jsou WIN10 podporovány. A mají jejich plnou důvěru a podporu.  

Druhou variantou je, že jednou, nebo provždy změníte čtečku prohlížeč souborů PDF. Pokud používáte aktualizované WIN10 nebo máte Meka, máte ve svých compech předinstalovanou pohodlnou rychlou čtečku Microsoft Edge, která je navíc prosta jakéhokoliv balastu a tudíž bezpečnější! 

Třetí variantou je, aktualizovat svůj Adobe Acrobat Reader 

 Otevření jen jednou:

Návod jednorázový:

Doklad, který nejde korektně zobrazit, ať již náš nebo jiný. Uložte na plochu počítače a pravým tlačítkem ho označte – najeďte myší na – Otevřít v programu – najděte Microsoft Edge – klikněte. To je celé a doklad je v plné parádě před Vámi.   

Jednorázové otevření dokladu

 

Návod jednou pro vždy:

Zadejte do políčka vedle ikony start, vedle lupy text včetně diakritiky „Výchozí Aplikace“. V podmenu klikněte na modrý nápis „Zvolit výchozí aplikace podle typu souboru“ . Myší srolujte na  .pdf - klikněte na okénko plus - a vyberte Microsoft Edge. Hotovo. Můžete tisknout, nebo zvýrazňovat, kreslit, mazat ... 

výchozí aplikace

vyberte Microsoft Edge

potvrzení změny programu

Změnou čtečky dokumentů PDF, Vám zůstane zachován Váš výchozí internetový prohlížeč. Změníte pouze zobrazení dokumentů v PDF. 

Omlouváme se za komplikace, 

 

Příjemný den, Jan Paroulek - KP Papír. 

  X

 

Další články

 

 

Popisovače Posca

06.12.2023 | KP Papír | Zobrazeno 210x

Popisovače Posca Posca není žádnou novinkou, ale pro ty co o ni zavadili až dnes, protože populace neustále dorůstá a objevují se nový umělci, zde... >

 

Galeria Papieru - návod, nebo upřesnění

14.08.2023 | KP Papír | Zobrazeno 221x

Dnešním tématem je zlepšení orientace v sortimentu barevných a strukturovaných papírů  od výrobce Galeria Papieru.  Předpokládám, že se... >

 

Ověřování objednávek Dobírky

31.05.2023 | KP Papír | Zobrazeno 258x

Vážení zákazníci,  omlouváme se, za toto opatření. Nevzniklo z toho důvodu abychom Vás obtěžovali. Není ani z důvodu nějakých nabídek, nebo... >