Popisovače na bílé tabule

02.07.2014 | KP Papír | Zobrazeno 10975x

Popisovače na bílé tabule

 

Princip o popisovačích na bílé tabule. Neustálým sporným dohadem zůstává, že popisovače na bílé (whiteboard) tabule jsou na vodní bázi. Opak je ale pravdou popisovače jsou na lihové bázi. Principem možnosti setření popisovače z tabule je odpaření lihové báze a následné setření suchého (vyschlého) barevného pigmentu.

Kdyby byl popisovač na vodní bázi, jak se mnozí domnívají došlo by sice také k odpaření vodní báze, ale pigment by zůstal sloučen v jednu tuhou skupinu, tak jako tomu je třeba u malování temperou, nebo v poslední době oblíbených křídových popisovačů

Věnujme se teď, ale naší nabídce a rozdělení stíratelných popisovačů dle oblasti používání. Popisovače lze rozdělit do dvou základních skupin pro domácnost a pro profesionály.

Nám se zde jedná o rozdělení užitnosti, využitelnosti, ale také o ochranu životního prostředí. 

Vy zákazníci se sami rozhodněte, který typ popisovačů budete používat.

Nabízíme v našem eshopu zastoupení těchto značek :

- Centropen sortiment pro domácnost a firmy 

- Edding profesionální sortiment pro školy, organizace a firmy 

- Pilot sortiment pro školy, firmy  

 

Skupina popisovačů pro domácnost, předškoláky a firmy. 

Popisovače Centropen 2709 jsou vyráběny ve čtyřech základních barvách černá, červená, modrá, zelená a sada  uvedených barev

popisovace_wbm_2709

 

Popisovače CENTROPEN 2709, jsou vhodné zejména pro předškoláky, školáky.

Popisovač je zdravotně nezávadný, je ergonomický (trojhranný úchop). Má válcový hrot se stopou písma 1,8mm, což je právě pro procvičování psaní výhodou. V malé ruce se dobře drží, psaní je měkké a výrazné. Barevná víčka dle barev popisovače. Popisovač Centropen 2709, lze zakoupit jednotlivě po barvách nebo také v sadě čtyřech výše uvedených barev.

Pořídili jste dětem stíratelnou tabulku, nebo bílou magnetickou tabuli v dřevěném rámu pak doporučujeme používat právě tento popisovač.

 Popisovač není zrovna ekologickým hitem, ale je levný. 

 

Popisovače Centropen 8559 barvách  černáčervenámodrázelená a sada uvedených barev.  

znackovace 8559

 

Popisovače CENTROPEN 8559, s válcovým hrotem a šířkou stopy 2,5mm.

Popisovač je jak jsme již zmínili také samozřejmě na lihové bázi. Barvy jsou poněkud méně sytější, v případě modré barvy možná ještě méně.

Nicméně popisovače si našli svoje místo na trhu, berou je i školící střediska, promotéři reklamních a předváděcích akcí, patrně z důvodu, že s popisovačem chvilku píší na tabuli a pak na papír na flipchartu.

Popisovač není žádnou velkou investicí po jeho vypsání se vyhodí* a koupí nový.

* v dnešní době kdy se bojuje o každou plastovou tašku, je tento popisovač neekologický, ale je levný.  

 

Popisovače profi pro školy, organizace a firmy :

Do této oblasti patří oblíbené popisovače:

EDDING 250, 360, 28, 29, retract 12.

Zřejmou výhodou těchto popisovačů je jejich barevná stálost, vysoký obsah pigmentu, díky kterému jsou popisovače dobře čitelné i na delší vzdálenost (vysoká konturace). Další výhodou je možnost opakovaného plnění popisovačů náhradním inkoustem a v neposlední řadě i možnost výměny hrotu je vítána.

Doporučujeme popisovače EDDING, máme s nimi dobrou letitou zkušenost naprosto bez reklamace. Co je hlavní a nejdůležitější, že jsou s nimi spokojeni zákazníci, zejména tedy z řad pedagogů. 

popisovace edding 250

 

Popisovače EDDING 250, jsou tedy plnitelné popisovače s možností výměny opsaného hrotu. Mají barvy s vysokým obsahem pigmentu, barvy jsou světlo stálé. Popisovače mají hliníkové tělo, jsou tedy trvanlivější. Barevně rozlišeny. Jsou k dostání v základních barvách (černáčervenámodrázelená)  a v sadě těchto uvedených barev.

 

 

  

edding_250_system_plneni

 

K plnění popisovačů se používá inkoust prodávaný pod označením EDDING BT30, Edding BTK 25. V případě BT 30 se jedná o způsob dolévání inkoustu, po odšroubování hlavy popisovače. Dolévání je rychlé, ale není třeba spěchat, podle zkušeností stačí pár kapek a popisovač po dobu několika vyučovacích hodin píše v pohodě dál. Náhradní inkousty jsou ve všech 4 barvách.

Popisovače Edding 250 lze také plnit vzlínáním inkoustu a používat tak plnící sady BTK 25. 

 

 

 

Náhradní hroty se prodávají pod označením EDDING 250N. Při výměně hrotu doporučujeme odejmout šroubovací hlavu popisovače, aby nedošlo k poškození závitu. Hrot je vsazen z pochopitelných důvodů poněkud na pevno.

 

 

 

 

popisovač edding 360

Popisovače EDDING 360, jsou také plnitelné popisovače s možností výměny opsaného hrotu. Mají barvy s vysokým obsahem pigmentu, barvy jsou světlo stálé. Narozdíl od popisovačů Edding 250 mají plastové tělo, jsou tedy levnější variantou. Jsou k dostání v základních barvách ( černáčervenámodrázelená)  a v sadě těchto uvedených barev. Dále také v sadě 8 barev. Tato sada se skládá ze základních 4 barev a 4 prémiových (žlutá, oranžová, hnědá, fialová).

 

 

Upozornění ! Na prémiové barvy popisovačů Edding 360 (žlutá, oranžová, hnědá a fialová) nejsou v nabídce výrobce náhradní inkousty.

  

edding 360 plnění

 

K plnění popisovačů se používá inkoust prodávaný pod označením EDDING BTK 25, jedná se u způsob kapilárního vzlínání inkoustu. Po sejmutí víčka popisovače se popisovač lidově řečeno "napíchne" do plnící nádobky a sám si "nasaje" potřebné množství inkoustu.

Tato varianta je bezesporu pohodlnější k plnému naplnění popisovače dle zkušeností dojde zhruba za 4 hodiny. Samozřejmě je lepší průběžné doplňování popisovačů, třeba jak jsme se z praxe dozvěděli, postačí čas o velkých přestávkách. Náhradní inkousty jsou k dostání samozřejmě ve všech 4 barvách.

   

hrot edding 360Náhradní hroty se prodávají pod označením EDDING 360N. Hrot je proti svévolnému zatlačení vsazen pevně, je tedy třeba k jeho vyjmutí a k výměně použít trochu větší síly.  

 

 

Popisovače EDDING 28 kulatý hrot. Plastový popisovač se stejnými vlastnostmi a rozsahu využití jako Edding 250. Je také šroubovací a lze jej doplňovat jak doléváním tak systémem vzlínání inkoustu. Jedná se o dobrou a úspornější alternativu, které si zajisté brzo vybuduje silnou základnu uživatelů. Složení inkoustu zajišťuje vysokou konturaci a tím výbornou čitelnost na delší vzdálenost. V těchto popisovačích lze také měnit opsané hroty.

Řada EcoLine: Popisovače Edding 28 jsou vyrobeny z polypropylenu, materiálu recyklovaného a recyklovatelného, materiálu s nízkým obsahem škodlivin při spalování a s nízkým rizikem zásahu spodních vod při skládkování. Označení popisovače papírovou páskou s potiskem vodou ředitelnými barvami.   

Čtyři základní barvy černá, červená, modrá, zelená.   

 

 edding 28 červenýedding 28 modrýedding 28 zelený

Hlavní výhodou těchto popisovačů je tedy nejenom cena a tak důležité kriterium dnešní doby jakou je ekologie, ale i možnost doplňování oběma způsoby jak pomocí BTK 25 tak BT 30. Popisovače lze zakoupit i v sadě 4 barev.

 sada edding 28

 

Popisovače EDDING 29 seříznutý hrot. Plastový popisovač se stejnými vlastnostmi a rozsahu využití jako Edding 250. Je také šroubovací a lze jej doplňovat jak doléváním BT30 tak systémem vzlínání inkoustu BTK 25. Jedná se o dobrou a úspornější alternativu, které si zajisté brzo vybuduje silnou základnu uživatelů. Složení inkoustu zajišťuje vysokou konturaci a tím výbornou čitelnost na delší vzdálenost. V těchto popisovačích lze také měnit opsané hroty. 

Řada EcoLine: Popisovače Edding 29 jsou vyrobeny z polypropylenu - materiálu recyklovaného a recyklovatelného, materiálu s nízkým obsahem škodlivin při spalování a s nízkým rizikem zásahu spodních vod při skládkování. Označení popisovače papírovou páskou s potiskem vodouředitelnými barvami.

Čtyři základní barvy černá, červená, modrá, zelená.  

 edding 29            edding 29 btk 25

Hlavní výhodou těchto popisovačů je tedy nejenom cena a tak důležité kriterium dnešní doby jakou je ekologie, ale i možnost doplňování oběma způsoby jak pomocí BTK 25 tak BT 30. Popisovače lze zakoupit i v sadě 4 barev.

 

Popisovače Edding retract 12. Inovativní novinka 2019. Nový jedinečný popisovač na tabule Edding se stiskací mechanikou jako u kuličkových per. 

Hlavní výhody Edding retract 12: žádné víčko, popisovač je plnitelný náhradní inkousty pro každou barvu RBTK 25ml, inkoust bez zápachu okamžitě suchý, stíratelný bezestopy i z povrchů jako je plast, sklo, apod. Syté barvy viditelné i na dlouhou vzdálenost, šetrné k životnímu prostředí je plnitelný, opakovaně použitelný, popisovač s klipem na zavěšení. 

Čtyři základní barvy černá, červená, modrá, zelená

 edding 12 retract červený edding retract 12 modry edding retract 12 černy edding retract 12 zeleny  inkoust edding rbtk 25

 

Těch informací je mnoho, co čím plnit, jsme si toho vědomi proto závěrem dovolte malé shrnutí : 

Inkoust edding BT 30 (kapací) je vhodný pro: edding 250, 361, 365, 28, 29.

Inkoust edding BTK 25 (nasávací) je vhodný pro: edding 250, 360, 361, 363, 28,29.

Inkoust edding RBTK 25 (nasávací) je vhodný pro: edding 12 retract.

Pozor RBTK 25 nelza vyměnit za BTK 25! Inkousty jsou svým složením do všech popisovačů EDDING stejné. Liší se pouze systémem plnění a v případě Edding retract 12 také tloušťkou hrotu proto pouze s RBTK 25. 

 Cituji z povolaných zdrojů: Pokud zákazník zvolí edding 12 retract se stiskací mechanikou tak bude rád, že nemusí neustále manipulovat s víčkem, někam ho odkládat, pak ho někde hledat (ovládá popisovač jednou rukou), tak je to pro něj ta správná volba a určitě by mu nemělo vadit, že pro tento svůj oblíbený popisovač má inkoust v lahvičce, která je pro tento popisovač speciálně určena (RBTK 25).

 

Pro kanceláře a firmy i některé školy : 

Popisovač Pilot V-BOARD MASTER. Jedná se o plnitelné popisovače systémem bombičky s inkoustem. Vyrábí se v provedení barev černá, červená, modrá, zelená a oranžová. V nabídce jsou samozřejmě k dostání i jednotlivé náhradní inkousty.  

Výrobce specifikuje tento výrobek jako : popisovač s vyměnitelnou náplní s tekutým inkoustem. Nový inkoustový systém nabízí okamžité psaní bez protřepávání či pumpování, stejně jako plynulý výdej inkoustu. Budete nadšeni intenzivními a zářivými barvami V-BOARD MASTER.

Tento popisovač je součástí řady Begreen, vyrobené z recyklovaného plastu. Vyrobeno z 91% recyklovaného plastu (s výjimkou vyměnitelných částí).
Snadno smazatelný inkoust speciálně pro bílé tabule. Lze snadno smazat, zmizí beze stopy.
Výrobek s vyměnitelnou náplní je hospodárnější a ohleduplnější k životnímu prostředí.

Popisovače Pilot nemají výměnitelný hrot. 

 pilot Vboard master pilot vboard  pilot vboard napln pilot vboard nápln pilot vboard

 

 Závěrem nám dovolte nabídnout vám také jednu položku úzce s daným tématem související. Jedná se o magnetickou houbu na popisovače. Barva žlutá . Položka, která k našemu sortimentu již dlouhá léta patří a podle opakovaných nákupů ze škol a firem patří mezi potřebné a oblíbené položky. Funguje na všechny výše uvedené položky popisovačů. Těch kompatibilních položek je samozřejmě celá řada. Většinu těch nejoblíbenějších máme v nabídce. 

 Magnetická houba

 

Tento článek by Vám měl pomoci se rozhodnout, jaký typ popisovačů na bílé tabule zvolíte, podle činnosti jakou plánujete.

Asi ne vždy, by měla být rozhodným a zásadním atributem cena.

Měli bychom se také chovat zodpovědně a ekologicky. Plnitelné popisovače jsou dobrou a zodpovědnou cestou.     

  X

 

Další články

 

Chystáme se do školy

23.05.2024 | KP Papír | Zobrazeno 100x

Pokusili jsme se o překlad do Ukrajinštiny. Situace pro cizince není jednoduchá a i když se děti učí rychle, rodiče trochu zaostávají. Pro ně je... >

Popisovače Posca

06.12.2023 | KP Papír | Zobrazeno 273x

Popisovače Posca Posca není žádnou novinkou, ale pro ty co o ni zavadili až dnes, protože populace neustále dorůstá a objevují se nový umělci, zde... >

Galeria Papieru - návod, nebo upřesnění

14.08.2023 | KP Papír | Zobrazeno 270x

Dnešním tématem je zlepšení orientace v sortimentu barevných a strukturovaných papírů  od výrobce Galeria Papieru.  Předpokládám, že se... >