Lakové popisovače

04.07.2014 | KP Papír | Zobrazeno 4533x

Lakové popisovače

Lakové popisovače,

v naší nabídce najdete lakové popisovače EDDING 750 a 751 . Jedná se o speciální typ popisovačů, dříve používaných pouze ve strojírenství a průmyslu. Dnes nebo v dnešní době použivaný i pro office a domácnost. Inkoust je permanentní se speciálním pojivem na bázi laku. Barevná pigmentace a složení příměsí pojiv popisovačů Edding 750 a 751 je speciální a težko napodobitelnou recepturou s perfektním výsledkem.  

Lakové popisovače Edding lze používat na porézní i neporézní předměty, prakticky se nesetkáte z druhem povrchu na kterém by popisovač nezanechal perfektní stopu ( vyjma povrchů znečištěných a mokrých ). Popisovač píše na všechny druhy kovů včetně cínu, na plastické hmoty včetně na LDPE a HDPE, píše na dřevo, lakované dýhy na sklo i keramiku. Píše také na gumu a technologickou useň. Právě díky speciální receptuře pojiv je inkoust težko odstranitelný, proto popisovače řadíme mezi 100% permanentní. Lakové popisovače Edding odolávají nepřízni počasí, jsou UVA a UVB stabilní, jsou odolné vůči vodě, vůči většině rozpouštědel a olejů, jsou neuvěřitelně odolné vůči vysokým teplotám do 400 stupňů Celsia, vybrané barvy dokonce do 1000 stupňů Celsia.

 

Lakové popisovače EDDING 750 :

edding 750V naší nabídce se objevili poprvé asi v roce 2003, původně pro jednu dnes již ztransforovanou firmu zabývající se výrobou autosoučástek. Původně v nabídce základních 4 barev a barvy bílé. Postupně jsem se dopracovali k dnešní ucelené kompletní nabídce celé barevné škály, tedy všech 13 vyráběných barevných odstínů a barvy bílé.

Barvy lze rozdělit do čtyřech skupin. Sem patří barvy základní ( černá, červená, modrá, zelená ), barvy art ( fialová, oranžová, růžová, světle modrá, hnědá a samozřejmě žlutá), barvy metalické mj. jsou lesklé ( měděná, stříbrná, zlatá ) a již zmíněná unikátní ( bílá ).

Použití : Popisovače mají pumpičkový systém aplikace. Před samotným použitím je potřeba popisovač protřepat, uvnitř je pístek, který pohybem, třepáním nahoru dolu rozmýchá barvu, poté sejmeme víčko a opakovaným zatlačováním na hrot napumpujeme do tvrzeného plstěného hrotu barvu, v případě nutnosti opětovného protřepání ( přestávka v aplikaci popisu ) doporučujeme protřepávat s nasazeným víčkem. Hroty u lakových popisovačů Edding jsou jak je již u Eddingu zvykem také výměnné. Lze je u nás také samozřejmě zakoupit pod označením 750N . Hrot popisovače 2 mm až 4 mm . Hrot lze jednoduše a lehce vytáhnout a vyměnit.

hrot edding 750P.S. Náhradní hroty jsou samozřejmě originální Edding.

    

 

 

 

 

Lakové popisovače EDDING 751 :

edding 751Tento typ popisovače je obdobou větších výše uvedených popisovačů Edding 750. Výrobce vyhověl požadavkům spotřebitelů a uvedl na trh výrobek se stejnými nezměněnými vlastnostmi, ale s užší stopou hrotu. Zde je již barevná škála naší nabídky trochu oproti původní ořezaná.

Barvy jsou tedy základní ( černá, červená, modrá, zelená ), ze skupiny barev art ( žlutá ) a  samozřejmě nechybí barva ( bílá ).   

System použití a využití je tedy identický jako u výše uvedených. Popisovače se liší pouze obsahem náplně hrotem, ten zde reprezentuje možnost dvou šířek stopy písma 1 mm až 2 mm.

 

 

 

Lakové popisovače Edding 790 : 

Edding 790

Podobné vlastnosti jako Edding 750, stejný obsah množství inkoustu, vyměnitelný hrot.

Edding 790 je levnější variantou, plášť popisovače je plastový. Pouze vybrané barvy. Levnější řada lakových popisovačů, která nabízí méně barevných variant (určená pro cenově citlivějšího zákazníka), inkoust je odlišný od výše uvedené řady (750 a 751). Vyrábí se v Německu. Levnější varianta inkoustu ztrácí vysokou hodnotu teplotní odolnosti.  


 

  

Věříme, že vás lakové popisovače Edding osloví a stanou se trvalým pomocníkem ve Vaši profesi.Využití je opravdu široké od již zmíněného strojírenství po např. popisování štítků ovocných stromků v zahradnictví. 

 

Dodatek: Jsme ryze českou firmou a rádi prodáváme a nabízíme České výrobky, zde v tomto segmentu se v nedávné době objevil výrobek od Centropenu pod označením Centropen 9211. Také ho máme v nabídce. Bohužel vlastnosti tohoto výrobku 9211, nejsou zdaleka srovnatelné s vlastnostmi a užitností s lakovými popisovači EDDING. 

  X

 

Další články

 

Popisovač EDDING 400 permanentní barevný

18.01.2022 | KP Papír | Zobrazeno 318x

Příklad - Edding 400 permanentní popisovač. Dovolte na úplný začátek použít, jeden reklamní slogan a pár prostých výstižných vět:   Nejsem... >

 

Potvrzení dodávky s odloženou platbou

20.12.2021 | KP Papír | Zobrazeno 380x

Vážení zákazníci, Přistupujeme k opatření posečkání s úhradou z důvodu nedostatku zboží na trhu. Některé položky vypadli z nabídky. Dovozci... >

Rok a kousek od stěhování

04.08.2021 | KP Papír | Zobrazeno 393x

Vážení zákazníci,  je tomu již rok a kousek co jsme se přestěhovali do nových prostor do ulice Hvězdná 878/1 Jablonec nad Nisou. Na začátek... >