Dopravné prostřednictvím společnosti GLS a Zásilkovna

08.12.2014 | KP Papír | Zobrazeno 25294x

Dopravné prostřednictvím společnosti GLS a Zásilkovna

 

Vážení zákazníci, zde se dozvíte informace o možnostech dopravy zboží z našeho eshopu na Vaši adresu nebo výdejní místo.

Sestavili jsme tabulku pro výpočet dopravného tak jak jej spočítá robot shopu. 

Od dubna 2023, budem opět navyšovat hranici na dopravné zdarma, tentokráte je to nutností ze strany přepravní služby GLS. Náše zboží je vesměs těžké.

Do nádávna byla max. hranicí pro zásilku stanovena váha 40Kg. Od 1.4. je to jen 30kg.

Důvod ?

Hlavně z důvodu ohleduplnosti, na některých třídících depech, ale i rozvozech pracují hlavně ženy. Na některých depech je to až 80%. 

Pokud tedy do balíku zabalíme méně, musíme více prodat aby se doprava zaplatila. Děkujeme, za shovívavost a správný výklad.  Věřím, že jste natolik solidární i ohleduplní a pochopíte podstatu rozhodnutí.

Děkujeme, děkuji i za ně.  

Nabízíme tyto možnosti.  GLS a Zásilkovna

 

 

Dopravné přepravní společností GLS

 Při platbě na dobírku-je dopravné:

 • při objednávce zboží v hodnotě nepřevyšující 5.000,- Kč s DPH - (113,- včetně DPH) 
 • při objednávce zboží v hodnotě převyšující 5.000,- Kč s DPH – (ZDARMA)

DOBÍRKU LZE UHRADIT při přebírání u dopravce platební KARTOU.

Při platbě bezhotovostním převodem na účet prodávajícího, včetně platby prostřednictvím platební brány e-shopu:

 • při objednávce zboží v hodnotě nepřevyšující 5.000,- Kč s DPH - (113,- včetně DPH)
 • při objednávce zboží v hodnotě převyšující 5.000,- Kč s DPH – (ZDARMA)

Dopravné Zásilkovna základní tabulka 

Při platbě bezhotovostním převodem na účet prodávajícího, včetně platby prostřednictvím platební brány e-shopu je dopravné:

 • při objednávce zboží v hodnotě nepřevyšující 5.000,- Kč s DPH - (77,- včetně DPH) 
 • při objednávce zboží v hodnotě převyšující 5.000,- Kč s DPH – (ZDARMA)                                   

 Dobírku na pobočce Zásilkovna, Zboxu a AlzaBoxu lze uhradit pouze hotově, nikoliv kartou.

 poplatky dopravné a dobírečné  GLS Zásilkovna

Objednávka do 5000 Kč

platba předem nebo kartou v eshopu

           113 Kč                                                 77 Kč                               

Objednávka nad 5000 Kč

platba předem nebo kartou v eshopu

           ZDARMA                   ZDARMA

 

Dobírečné

 

            29 Kč

     

          29 Kč

 

 

V.   Cena za zboží a způsoby platby

 1. Ceny zboží uvedené na Webových stránkách jsou smluvní a jsou platné pro danou objednávku v okamžiku jejího podání Kupujícím. Ceny v přehledech a nabídkách na Webových stránkách jsou uvedeny včetně DPH, přičemž ceny jsou uváděny také včetně všech ostatních daní a poplatků s výjimkou dopravného a případného poplatku za vybraný způsob platby, jejichž výše je uvedena níže. Ceny zboží zůstávají v platnosti po dobu, kdy jsou zobrazovány ve webovém rozhraní Internetového obchodu. Tímto ustanovením není omezena možnost Prodávajícího prodat zboží za individuálně sjednaných cenových podmínek.

 

 1. Cenu zboží dle kupní smlouvy a případné dopravné může Kupující Prodávajícímu uhradit dle své volby uvedené ve své objednávce následujícími způsoby:
 • v hotovosti v Prodejně Prodávajícího;
 • platební kartou v Prodejně Prodávajícího;
 • platební kartou, Platební bránou v e-shopu
 • v hotovosti či kartou na dobírku v místě určeném Kupujícím v jeho objednávce – zpoplatněno poplatkem ve výši 29,- Kč s DPH. Doprava GLS, Zásilkovna
 • Při platbě na dobírku Nelze zaplatit kartou na výdejním místě Zásilkovna.
 • Při platbě na dobírku Nelze odeslat zásilku do Alzaboxu a ZBoxu.
 • bezhotovostně převodem na účet Prodávajícího na základě faktury (vybraní zákazníci) nebo výzvy k úhradě

 

 1. V případě platby v hotovosti v Prodejně Prodávajícího, platební kartou v Prodejně Prodávajícího či platby v hotovosti na dobírku je kupní cena splatná při převzetí objednaného zboží. V případě bezhotovostní platby je kupní cena splatná dle data splatnosti uvedeného na faktuře či výzvy k úhradě.
 2. V případě bezhotovostní platby je závazek Kupujícího uhradit kupní cenu splněn okamžikem připsání příslušné částky na účet Prodávajícího.

 

 1. Prodávající může po Kupujícím požadovat uhrazení zálohy kupní ceny.

 

 1. Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit Kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

 

 1. Při objednávkách učiněných Kupujícími, kterými jsou školy, mateřské školy a státní úřady na dodání zboží, a to bez ohledu na objem (výši) objednávky, je objednané zboží dodáno prostřednictvím dopravce, tj. přepravní služby GLS nebo PPL a je vystavena faktura se splatností 14 dní, na základě které je dodané zboží Kupujícím uhrazeno bezhotovostním převodem na účet prodávajícího, dle údajů uvedených ve faktuře. Příjemcem i plátcem můsí být stejná ověřitená adresa podle zápisu v Ares. Zboží pro školu nebo organizaci nelze na fakturu odeslat na Zásilkovnu ani na soukromou adresu.
 2. Dodávky objednaného zboží budou dle jeho dostupnosti a provozních možností realizovány v co nejkratším termínu, obvykle do 3 pracovních dnů. Místo odběru je stanoveno na základě objednávky Kupujícího. Dopravu na adresu určení zajišťuje Prodávající jedním ze způsobů uvedených v čl. VI. odst. 3 těchto Všeobecných obchodních podmínek na základě volby Prodávajícího.

VI.  Doprava a dodání zboží

 

 1. Zásilka s objednaným zbožím obsahuje originál daňového dokladu, pokud zákazník nezvolí jinou formu, v některých případech návod na používání zboží a záruční list (pokud je vydáván).

 

 1. Objednané zboží lze dle volby Kupujícího učiněné v jeho objednávce doručit následujícími způsoby:

 

 1. Kupující bere na vědomí, že pokud není jinak stanoveno na základě zvláštního ujednání mezi Kupujícím a Prodávajícím, veškeré zboží prodávané Prodávajícím lze doručit pouze v rámci území České republiky.

 

 1. Prodávající a Kupující si mohou sjednat též jiný způsob dopravy než uvedený v čl. VI. odst. 3 těchto Všeobecných obchodních podmínek, přičemž v případě nese Kupující riziko a případné dodatečné náklady spojené s tímto způsobem dopravy.

 

 1. Cena dopravného za objednané zboží je následující:
 • osobní převzetí v Prodejně Prodávajícího - bez poplatku 0 Kč
 • doručení prostřednictvím přepravní služby GLS, či přepravní služby paletou 113 Kč
 • pobočka Zásilkovna 77 Kč

 

 1. V případě, že celková kupní cena účtovaná Prodávajícím Kupujícímu v rámci příslušné objednávky činí více jak 5.000,- Kč včetně DPH, Kupující dopravné dle předchozího odstavce tohoto článku Všeobecných obchodních podmínek nehradí.

10. V případě, že je z důvodů na straně Kupujícího nutno zboží doručovat opakovaně nebo jiným způsobem, než bylo uvedeno v jeho objednávce, je Kupující povinen uhradit nutné náklady spojené s opakovaným doručováním zboží, resp. nutné náklady spojené s jiným způsobem doručení.

 

11. V případě, úmyslného odmítnutí převzetí zásilky, má prodávající podle zákona nárok na náhradu přepravních nákladů v plném rozsahu fakturované částky přepravní společností. Prodávající tento zákoný nárok uplatňuje. 

 

12. Při převzetí zboží od přepravce je Kupující povinen zkontrolovat neporušenost obalů zboží a v případě jakýchkoliv závad toto neprodleně oznámit přepravci a též Prodávajícímu. V případě shledání porušení obalu svědčícího o neoprávněném vniknutí do zásilky nemusí Kupující zásilku od přepravce převzít. Pokud zjevně poškozenou zásilku převezme, tak pouze s vyplněným škodním protokolem. 

  X

 

Další články

 

 

Lakové popisovače UNI Mitsubishi

09.12.2022 | KP Papír | Zobrazeno 124x

Od prosince 2022 jsme zařadili do našeho sortimentu i lakové popisovače Uni Mitsubishi.  Asi Vás napadá otázka, proč podobným sortimentem... >

Popisovač EDDING 400 permanentní barevný

18.01.2022 | KP Papír | Zobrazeno 590x

Příklad - Edding 400 permanentní popisovač. Dovolte na úplný začátek použít, jeden reklamní slogan a pár prostých výstižných vět:   Nejsem... >

 

Potvrzení dodávky s odloženou platbou

20.12.2021 | KP Papír | Zobrazeno 1019x

Vážení zákazníci, Přistupujeme k opatření posečkání s úhradou z důvodu nedostatku zboží na trhu. Některé položky vypadli z nabídky. Dovozci... >