Popisovač na tabule.. obecně + NOVINKA

02.07.2014 | KP Papír | Zobrazeno 6221x

Popisovač na tabule.. obecně + NOVINKA

Sejmeme roušku tajemství z mýtu o popisovačích na tabule. Neustálým sporným dohadem zůstává, že popisovače na bílé ( whitebord ) tabule jsou na vodní bázi. Opak je ale pravdou popisovače jsou na lihové bázi. Principem možnosti setření popisovače z tabule je odpaření lihové báze a následné setření suchého (vyschlého) barevného pigmentu.

Kdyby byl popisovač na vodní bázi, jak se mnozí domnívají došlo by sice také k odpaření vodní báze, ale pigment by zůstal sloučen v jednu tuhou skupinu, tak jako tomu je třeba u malování, nebo v poslední době oblíbených křídových popisovačů

Věnujme se teď, ale naší nabídce a rozdělení stíratelných popisovačů dle oblasti používání. Popisovače lze rozdělit do dvouch základních skupin pro domácnost a pro školy a kanceláře. Samozřejmě jde spíš o cenové rozdělení, užitnost, životnost, naše rozdělení tak jak jej popisujeme není směrodatné, Vy jako zákazníci se sami rozhodněte, který typ popisovačů budete používat.

Popisovače pro domácnost :


Do této skupiny lze zařadit popisovače prodávané pod obchodním označením Centropen 2709. Popisovače jsou vyráběny ve čtyřech základních barvách ( černá, červená, modrá a zelená).

popisovace_wbm_2709

 

Popisovače CENTROPEN 2709, jsou vhodné zejména pro předškoláky, školáky. Pořídili jste dětem stíratelnou tabulku, nebo bílou magnetickou tabuli v dřevěném rámu pak doporučujeme používat právě tento popisovač.

Popisovač je zdravotně nezávadný, je ergonomický ( trojhranný úchop). Má válcový hrot se stopou písma 1,8mm, což je právě pro procvičování psaní výhodou. V malé ruce se dobře drží, psaní je měkké a výrazné. Barevná víčka dle barev popisovače. Popisovač Centropen 2709, lze zakoupit jednotlivě po barvách nebo také v sadě čtyřech výše uvedených barev.

 

 

Popisovače pro školy :

Do této oblasti patří oblíbené popisovače EDDING 250 a EDDING 360. Zřejmou výhodou těchto popisovačů je jejich barevná stálost, vysoký obsah pigmentu, díky kterému jsou popisovače dobře čitelné i na delší vzdálenost "vysoká konturace". Další výhodou je možnost plnění popisovačů náhradním inkoustem a v neposlední řadě i možnost výměny hrotu je vítána.

Doporučujeme popisovače EDDING, máme s nimi dobrou zkušenost a co je hlavně a nejdůležitější, jsou s nimi spokojeni zákazníci, zejména tedy z řad učitelů. 

popisovace edding 250

 

Popisovače EDDING 250, jsou tedy plnitelné popisovače s možností výměny opsaného hrotu. Mají barvy s vysokým obsahem pigmentu, barvy jsou světlostálé. Popisovače mají hliníkové tělo, jsou tedy trvanlivější. Barevně rozlišeny. Jsou k dostání v základních barvách (černá, červená, modrá, zelená)  a v sadě těchto uvedených barev.

 

 

  

edding_250_system_plneni

 

K plnění popisovačů se používá inkoust prodávaný pod označením EDDING BT30, jedná se u způsob dolevání inkoustu, po odšroubování hlavy popisovače. Dolevání je rychlé, ale není třeba spěchat, podle zkušeností stačí pár kapek a popisovač po dobu několika vyučovacích hodin píše v pohodě dál. Náhradní inkousty jsou ve všech 4 barvách. Popisovače Edding lze také plnit vzlínáním inkoustu a používat tak plnící sady BTK 25. 

 

 

 

Náhradní hroty se prodávají pod označením EDDING 250N. Při výměně hrotu doporučujeme odejmout šroubovací hlavu popisovače, aby nedošlo k poškození závitu. Hrot je vsazen z pochopitelných důvodů poněkud na pevno.

 

 

 

 

popisovač edding 360Popisovače EDDING 360, jsou také plnitelné popisovače s možností výměny opsaného hrotu. Mají barvy s vysokým obsahem pigmentu, barvy jsou světlostálé. Narozdíl od popisovačů Edding 250 mají plastové tělo, jsou tedy levnější variantou. Jsou k dostání v základních barvách ( černá, červená, modrá, zelená)  a v sadě těchto uvedených barev. Dále také v sadě 8 barev, tedy sada základních 4 a prémiových ( žlutá, oranžová, hnědá, fialová).

 

 

Upozornění ! Na prémiové barvy popisovačů Edding 360 (žlutá, oranžová, hnědá a fialová) nejsou v nabídce náhradní inkousty.

 

 

 

edding 360 plnění

 

K plnění popisovačů se používá inkoust prodávaný pod označením EDDING BTK 25, jedná se u způsob kapilárního vzlínání inkoustu. Po sejmutí víčka popisovače se popisovač lidově řečeno " napíchne " do plnící nádobky a sám si " nacucne " potřebné množství inkoustu. Tato varianta je bezesporu pohodlnější k plnému naplnění popisovače dle zkušeností dojde zhruba za 4 hodiny. Samozřejmě je lepší průběžné doplňování popisovačů, třeba jak jsme se z praxe dozvěděli, postačí čas o velkých přestávkách. Náhradní inkousty jsou k dostání samozřejmě ve všech 4 barvách.

 

 

 

hrot edding 360Náhradní hroty se prodávají pod označením EDDING 360N. Hrot je proti svévolnému zatlačení vsazen pevně, je tedy třeba k jeho vyjmutí a k výměně použít trochu větší síly.  

 

NOVINKA v sortimentu od září 2015: 

Popisovače EDDING 28: 

Plastový popisovač se stejnými  vlastnostmi a rozsahu využití jako Edding 250. Je také šroubovací a lze jej doplňovat jak doléváním tak systémem vzlínání inkoustu. Jedná se o dobrou a úspornější alternativu, které si zajisté brzo vybuduje silnou základnu uživatelů. Složení inkoustu zajišťuje vysokou konturaci a tím výbornou čitelnost na delší vzdálenost. V těchto popisovačích lze také měnit opsané hroty.

Řada EcoLine: Popisovače jsou vyrobeny z polypropylenu - materiálu recyklovaného a recyklovatelného, materiálu s nízkým obsahem škodlivin při spalování a s nízkým rizikem zásahu spodních vod při skládkování. Označení popisovače papírovou páskou s potiskem vodouředitelnými barvami.   

 popisovač edding 28

 edding 28 červenýedding 28 modrýedding 28 zelený

Hlavní výhodou těchto popisovačů je tedy nejenom cena, ale i možnost doplňování oběma způsoby jak pomocí BTK25 tak BT30. Popisovače lze zakoupit i v sadě 4 barev.

 sada edding 28

 

Pro kanceláře a firmy :

Do této skupiny řadíme popisovače Centropen 8559. Popisovače jsou vyráběny ve čtyřech základních barvách ( černá, červená, modrá a zelená) a sada uvedených barev.

 

znackovace 8559

 

Popisovače CENTROPEN 8559, s válcovým hrotem a šířkou stopy 2,5mm. Popisovač je jak jsme již zmínili také samozřejmě na lihové ( alkoholové bázi). Barvy jsou poněkud méně sytější než u popisovačů Edding, v případě modré barvy možná až více než poněkud méně. Nicméně popisovače si našli svoje místo na trhu, berou je školící střediska, promotéři reklamních a předváděcích akcí, patrně z důvodu, že s popisovačem chvilku píší na tabuli a pak na papír na flipchartu. Popisovač není žádnou velkou investicí po jeho vypsání se vyhodí a koupí nový, při jeho ztrátě po něm také nikdo plakat nebude.Usmívající se

 

 

magnetická houba na tabule Závěrem nám dovolte nabídnout vám také jednu položku úzce s daným tématem související. Jedná se o magnetickou houbu na popisovače. Nově i barevném provedení ( modrá, zelená, červená, žlutá ). Položka, která k našemu sortimentu již dlouhá léta patří a podle opakovaných nákupů ze škol a firem patří mezi potřebné a oblíbené položky.

 

 

Dne 4.2.2015 Jsme zařadili do nabídky magnetický držák na popisovače na bílé tabule. Samozřejmě i zde necháváme odkaz na tento účelný výrobek. Těšíme se z maličkostí, které přinášejí řešení.

 magnetický držák popisovačů

 

 

 

 

 

Tento článek by Vám měl pomoci se rozhodnout, jaký typ popisovačů na bílé tabule zvolíte, pro činnost jakou plánujete. Asi ne vždy by měla být rozhodným a zásadním atributem cena, ale i činnost pro jakou produkt kupujete.    

  X

 

Další články

 

 

Platby kartou na našem shopu

16.01.2019 | KP Papír | Zobrazeno 16x

Vážení zákazníci, reagujeme na váš častý dotaz ohledně platby kartou na našem eshopu.  Prošli jsme všechny záznamy ohledně plateb předem.... >

 

Bonus z obratu - NOVÉ PROBÍHÁ

30.07.2018 | KP Papír | Zobrazeno 187x

Vážení zákazníci,     Jelikož předchozí akce oslovila stovky zákazníků, kteří vstoupili do akce později, povolili jsme v průběhu... >

 

Příplatkové balení

02.03.2018 | KP Papír | Zobrazeno 390x

Vážení zákazníci,  Tak jak Vás informujeme na shopu https://www.kppapir.cz/ , lze k vybraným položkám nabídnout tzv. příplatkové... >