Dopravné prostřednictvím společnosti GLS

08.12.2014 | KP Papír | Zobrazeno 15028x

Dopravné prostřednictvím společnosti GLS

Rádi bychom Vás informovali o nových možnostech změny dodání objednané zásilky. Nejdříve dovolte připomenou tabulku pro výpočet dopravného tak jak jej spočítá robot shopu. Neuvádím zde výjimky jako je dopravné pro školy, státní instituce a zdravotnická zařízení řízené státem nebo obcí.

Poté již k jednotlivým možnostem. 

 

 

 

Dopravné základní tabulka

 Při platbě na dobírku - činí dopravné (změna od 10.01.2020):

  • při objednávce zboží v hodnotě nepřevyšující 1.750,- Kč s DPH - ( 120,- včetně DPH ) 
  • při objednávce zboží v hodnotě převyšující 1750,- Kč s DPH - JE ZDARMA 

DOBÍRKU LZE UHRADIT při přebírání u dopravce platební KARTOU

Při platbě bezhotovostním převodem na účet prodávajícího, včetně platby prostřednictvím platební brány eshopu

  • při objednávce zboží v hodnotě nepřevyšující 1.750,- Kč s DPH - (120,- včetně DPH )
  • při objednávce zboží v hodnotě převyšující 1.750,- Kč s DPH - ZDARMA

Změna adresy dodání

Občas se stane, že objednáte zboží, které pak nejste z časových důvodů schopni přijmout. Víme, že to nemusí být zrovna jen vánoce kdy je tento jev zcela běžný, proto pro Vás připravila přepravní služba GLS vlastní administraci s funkčností po celý rok. Přihlašovací jméno a heslo dostanete automaticky od GLS mailem/SMS  druhý den po neúspěšném doručení zásilky na první pokus.  

SMS dostanou jen ti, kteří do políčka telefon vloží telefonní číslo mobilního operátora !

Tímto způsobem můžete ( v rozmezí 4 pracovních dnů):

-  Zvolit datum doručení  -  Zadat novou adresu -  Doručit do parcel shopu - Nechat zásilku na Depu - popř. Odmítnout zásilku.

Na tomto odkazu uvidíte jak to funguje :

https://www.youtube.com/watch?v=yOKDgDMgmY8

Pokud se nepodaří doručit zásilku v první stanovený den, přijdou Vám přihlašovací údaje do aplikace www.mujbalik.eu  kde máte možnost upravit cestu Vaší zásilky, dle Vašich potřeb.

Zvolit datum doručení - služba Zdarma

V administraci, která je pro každou jednotlivou zásilku jedinečná, lze po prvním neúspěšném pokusu o doručení zásilky změnit datum opakovaného doručení. Na tuto změnu máte přesně 4 dny. Změnili vám služby v práci, onemocněl někdo nebo do toho přišel nějaký last minute, a tak se vám datum, který jsme avizovali my při odesílání zásilky nehodí, prostě si jej jednoduše změňte. Nojo, ale co dělat, když se ani nehodí následující 4 dny a vy ten čas prostě nemáte, povinností a práce je fůra pak je tu další navazující služba 

Zadat novou adresu - služba Zdarma

Ano, jinou adresu a klidně i do jiného města v ČR. Museli jste třeba odjet z rodinných důvodů nebo služebně vyjet za prací někam jinam, ale zásilka je právě pro Vaši práci nezbytná a důležitá. Pak klidně zvolte adresu, kde se v době  příštích 4 dnů budete nacházet. Samozřejmě můžete také zvolit adresu třeba příbuzného, souseda nebo adresu do zaměstnání, vždyť ani u přebrání být nemusíte, protože nikdo jiný než právě Vy o této změně doručovací adresy rozhodnout nemůže. 

Doručit do ParcelShopu - služba Zdarma

Je připravovanou funkcí, která by měla plně fungovat od ledna 2015. Podstata spočívá v tom, že si opět můžete přesměrovat zásilku ( v rozmezí 4 pracovních dnů ) a vybrat si z předem určených výdejních míst, které je například v místě Vašeho bydliště, nebo zaměstnání a můžete si zásilku vyzvednout cestou do práce z práce, nebo když jedete do města nakupovat. Tato místa se rozrůstají jsou to vesměs plochy nákupních center resp firmy v těchto centrech podnikající a zároveň jsou klienty přepravní služby GLS. Tabulka u je připravena v aplikaci www.mujbalik.eu , podmínky pro převzetí a časové možnosti budou tak u každého obchodníka jiné. My jsme se také nabídly jako partneři do této služby, cítíme to jako přirozenou samozřejmost vyjít vstříc zákazníkům našeho obchodního partnera.

Nechat zásilku na depu - služba Zdarma

Na našem shopu připravujeme tabulku a mapku s adresami jednotlivých přepravních dep v ČR, kde si bude možné objednané zboží přebrat v čase, který Vám vyhovuje.Samozřejmě i zde využijete aplikaci na www.mujbalik.eu  . Tuto možnost máte na 16 místech rozesetých po celé republice. Budete tedy moci zvolit osobní vyzvednutí na určeném depu v časovém rozmezí pondělka až pátku a to od 7 hodiny ranní do 19 hodiny večerní. Nebo jen označit den, ve kterém se pro zásilku dostavíte. Můžete zde tímto způsobem vyzvedávat jak zásilky již zaplacené tak zásilky na dobírku. 

Odmítnout zásilku - Zdarma

Tuto službu prosím používejte co nejméně Rozpačitý, ale je nutné ji zmínit. Není žádnou ostudou ani projevem slabosti objednanou zásilku zrušit. Když už k tomu má dojít budeme raději, když této služby opravdu využijete a dáte tak jasně najevo, že o zásilku nemáte zájem. Nikdo Vám hlavu neutrhne. Prostě se někdy stane, že buď doma oba objednáte totéž, nebo se situace změnila tak dramaticky, že ani jedna z nabízených předchozích variant dodání nepřipadá v úvahu. Pak je i pro nás lepší aby se zboží co nejrychleji a bez újmy vrátilo zpět k nám. Třeba na stejné zboží někdo jiný čeká a bude rád za jeho dřívější dodání. Děkujeme. 

Závěrem

Jak vidíte je systém doručování zásilek přepravní společností propracovaný do důsledku, samozřejmě může se vyskytnout případ, pro které není řešení. Ale jsem přesvědčen o pozitivní reakci a případném rozšířením služeb když se ukáže jako podstatná a uplatnitelná pro více zákazníků.  

Rozšíření služeb zákazníkům v administraci zásilek v systému GLS není součástí obchodních podmínek firmy Jan Paroulek - KP papír. Jedná se o službu poskytovatele dopravy. Veškeré úkony a změny, které v doručování sami provedete jsou nad rámec, našich nabízených služeb. X

 

Další články

 

Bonus z obratu - NOVÉ PROBÍHÁ

30.07.2018 | KP Papír | Zobrazeno 581x

Vážení zákazníci,     Jelikož předchozí akce oslovila stovky zákazníků, kteří vstoupili do akce později, povolili jsme v průběhu... >

Příplatkové balení

02.03.2018 | KP Papír | Zobrazeno 845x

Vážení zákazníci,  Tak jak Vás informujeme na shopu https://www.kppapir.cz/ , lze k vybraným položkám nabídnout tzv. příplatkové... >

Poštovné drobné zásilky

02.02.2018 | KP Papír | Zobrazeno 1256x

UKONČENO DO ODVOLÁNÍ! Od 3.1.2020 Již nenabízíme - pošta opět zdražila !!!  Vážení zákazníci,         ... >