Dopravné prostřednictvím společnosti GLS a Zásilkovna

08.12.2014 | KP Papír | Zobrazeno 16695x

Dopravné prostřednictvím společnosti GLS a Zásilkovna

Rádi bychom Vás informovali o novince od 27.5.2020. Zřízení dodání na Zásilkovnu. Nejdříve dovolte připomenou tabulky pro výpočet dopravného tak jak jej spočítá robot shopu. Neuvádím zde výjimky jako je dopravné pro školy, státní instituce a zdravotnická zařízení řízené státem nebo obcí.

 

Poté k jednotlivým možnostem.  

  

 

 

Dopravné GLS základní tabulka

 Při platbě na dobírku - činí dopravné (změna od 30.04.2020):

  • při objednávce zboží v hodnotě nepřevyšující 1.991,- Kč s DPH - ( 100,- včetně DPH ) 
  • při objednávce zboží v hodnotě převyšující 1991,- Kč s DPH - JE ZDARMA 

DOBÍRKU LZE UHRADIT při přebírání u dopravce platební KARTOU.

Při platbě bezhotovostním převodem na účet prodávajícího, včetně platby prostřednictvím platební brány eshopu

  • při objednávce zboží v hodnotě nepřevyšující 1.991,- Kč s DPH - (100,- včetně DPH )
  • při objednávce zboží v hodnotě převyšující 1.991,- Kč s DPH - ZDARMA

Dopravné Zásilkovna základní tabulka

 

Při platbě bezhotovostním převodem na účet prodávajícího, včetně platby prostřednictvím platební brány eshopu

  • při objednávce zboží v hodnotě nepřevyšující 1.991,- Kč s DPH - (55,- včetně DPH ) 
  • při objednávce zboží v hodnotě převyšující 1991,- Kč s DPH - JE ZDARMA 

Zasilkovnu neodesíláme na dobírku! (od 2.10.2020) 

Zásilkovna NELZE na dobírku

Dobrý den, 

Vážení zákazníci rozhodli jsme se zrušit možnost zaslání na Zásilkovnu s platbou na dobírku. 

Nepřevzaté zásilky nás k tomu dohnali. 

Sami náme výdejní místo Zásilkovny a vidíme to i u ostatních dodavatelů. Těch vratek je opravdu hodně. 

 Infromace při volbě dopravy prostřednictvím Zásilkovny

Zásilkovna a sortiment z KP Papír

Vážení zákazníci, slyšíme na Vaše časté dotazy ohledně přijmu objednaného zboží tedy Vašich objednávek. Často se setkáváme s dotazy, kdy to přijede, nebo oni nepřijeli tak jak měli a tří hodinové pásmo to je ztráta celého dopoledne. Chápeme to jako opodstatněné a opravdu ne každý přijímá zásilky v rámci své pracovní náplně, tedy v práci.

Zavádíme tedy odeslání zboží prostřednictvím Zásilkovny. 

Cena služby chcete-li dopravného je 55 korun za jednu zásilku.

 

S touto cenou se ale pojí dvě omezení ke kterým jsme museli přikročit:

1)      Váha pouze do 5 kg (5000 g) na jednu zásilku

2)      Rozměr zásilky v součtu stran nepřekročí 120 cm 

 

Všechny položky v našem katalogu jsme zvážili a změřili. Zboží, které jedním kusem tuto váhu nebo velikost překračuje, do Zásilkovny ani nenabízíme. Položky budou v kartách v nabídce označeny pro Zásilkovnu vhodné, infoboxem.

Položky vybrané se budou vahou v košíku přičítat, při překročení váhy, možnost Zásilkovny, nepůjde zvolit.

Proč jsme se takto rozhodli? Většina Zásilkoven má omezení do 5 kg a velikosti stran do součtu 120 cm. Jsou to povětšinou malé obchůdky a krámky, kde opravdu není moc místa a kde jsou prodavačkami starší dámy, nechceme je přetěžovat, jsou to maminky nebo babičky některých z nás. Zároveň je nechceme připravit o možnost, zásilku přijmout a vydat.

Zvolili jsme takto cestu co nejvíce výdejních míst.

Podle dosavadních 20-ti letých zkušeností věříme, že Vás to neodradí. Průměrná objednávka na soukromou adresu (mimo firemní) je 3,74 kg. Do výpočtu jsou zahrnuty i školní období.

 

Vážení zákazníci, děkujeme za Váš apel. Opět jsme se díky Vašim požadavkům posunuli v našich službách blíže k Vám.

_______________________________________________________________________

 Informace při volbě dopravy prostřednictvím GLS.

Občas se stane, že objednáte zboží, které pak nejste z časových důvodů schopni přijmout. Víme, že to nemusí být zrovna jen vánoce kdy je tento jev zcela běžný, proto pro Vás připravila přepravní služba GLS vlastní administraci s funkčností po celý rok. Přihlašovací jméno a heslo dostanete automaticky od GLS mailem/SMS  druhý den po neúspěšném doručení zásilky na první pokus.  

SMS dostanou jen ti, kteří do políčka telefon vloží telefonní číslo mobilního operátora !

Tímto způsobem můžete ( v rozmezí 4 pracovních dnů):

-  Zvolit datum doručení  -  Zadat novou adresu -  Doručit do parcel shopu - Nechat zásilku na Depu - popř. Odmítnout zásilku.

Na tomto odkazu uvidíte jak to funguje :

https://www.youtube.com/watch?v=yOKDgDMgmY8

Pokud se nepodaří doručit zásilku v první stanovený den, přijdou Vám přihlašovací údaje do aplikace www.mujbalik.eu  kde máte možnost upravit cestu Vaší zásilky, dle Vašich potřeb.

Zvolit datum doručení - služba Zdarma

V administraci, která je pro každou jednotlivou zásilku jedinečná, lze po prvním neúspěšném pokusu o doručení zásilky změnit datum opakovaného doručení. Na tuto změnu máte přesně 4 dny. Změnili vám služby v práci, onemocněl někdo nebo do toho přišel nějaký last minute, a tak se vám datum, který jsme avizovali my při odesílání zásilky nehodí, prostě si jej jednoduše změňte. Nojo, ale co dělat, když se ani nehodí následující 4 dny a vy ten čas prostě nemáte, povinností a práce je fůra pak je tu další navazující služba 

Zadat novou adresu - služba Zdarma

Ano, jinou adresu a klidně i do jiného města v ČR. Museli jste třeba odjet z rodinných důvodů nebo služebně vyjet za prací někam jinam, ale zásilka je právě pro Vaši práci nezbytná a důležitá. Pak klidně zvolte adresu, kde se v době  příštích 4 dnů budete nacházet. Samozřejmě můžete také zvolit adresu třeba příbuzného, souseda nebo adresu do zaměstnání, vždyť ani u přebrání být nemusíte, protože nikdo jiný než právě Vy o této změně doručovací adresy rozhodnout nemůže. 

Doručit do ParcelShopu - služba Zdarma

Je připravovanou funkcí, která by měla plně fungovat od ledna 2015. Podstata spočívá v tom, že si opět můžete přesměrovat zásilku ( v rozmezí 4 pracovních dnů ) a vybrat si z předem určených výdejních míst, které je například v místě Vašeho bydliště, nebo zaměstnání a můžete si zásilku vyzvednout cestou do práce z práce, nebo když jedete do města nakupovat. Tato místa se rozrůstají jsou to vesměs plochy nákupních center resp firmy v těchto centrech podnikající a zároveň jsou klienty přepravní služby GLS. Tabulka u je připravena v aplikaci www.mujbalik.eu , podmínky pro převzetí a časové možnosti budou tak u každého obchodníka jiné. My jsme se také nabídly jako partneři do této služby, cítíme to jako přirozenou samozřejmost vyjít vstříc zákazníkům našeho obchodního partnera.

Nechat zásilku na depu - služba Zdarma

Na našem shopu připravujeme tabulku a mapku s adresami jednotlivých přepravních dep v ČR, kde si bude možné objednané zboží přebrat v čase, který Vám vyhovuje.Samozřejmě i zde využijete aplikaci na www.mujbalik.eu  . Tuto možnost máte na 16 místech rozesetých po celé republice. Budete tedy moci zvolit osobní vyzvednutí na určeném depu v časovém rozmezí pondělka až pátku a to od 7 hodiny ranní do 19 hodiny večerní. Nebo jen označit den, ve kterém se pro zásilku dostavíte. Můžete zde tímto způsobem vyzvedávat jak zásilky již zaplacené tak zásilky na dobírku. 

 

Závěrem

Jak vidíte je systém doručování zásilek přepravní společností propracovaný do důsledku, samozřejmě může se vyskytnout případ, pro které není řešení. Ale jsem přesvědčen o pozitivní reakci a případném rozšířením služeb když se ukáže jako podstatná a uplatnitelná pro více zákazníků.  

Rozšíření služeb zákazníkům v administraci zásilek v systému GLS není součástí obchodních podmínek firmy Jan Paroulek - KP papír. Jedná se o službu poskytovatele dopravy. Veškeré úkony a změny, které v doručování sami provedete jsou nad rámec, našich nabízených služeb. X

 

Další články

 

 

Slevové kupony 2020 MPVSK - Aktuální

13.08.2020 | KP Papír | Zobrazeno 157x

Vážení zákazníci,  Nabízíme další program motivace formou slevových kuponů. Slevové kupony jako takové vydáváme od roku 2009. Více méně jsme... >

 

Pracujeme na Zásilkovně

21.05.2020 | KP Papír | Zobrazeno 236x

Vážení zákazníci, pracujeme na zavedení služeb pro odesílání našich balíků tedy Vašich objednávek Zásilkovnou. Z prvo počátku jsem v tom problém... >

My Vám tu slevu dáme

05.05.2020 | KP Papír | Zobrazeno 341x

Vážení zákazníci,  připravili jsme akci se slevou za použití slevových kuponů, které můžete použít hned při stávající objednávce. ... >